Športový kočík - zlatá stredná cesta

Zodpovedané
20. feb 2019

Dobrý deň,

hľadám športový kočík, takú - nazvime to zlatú strednú cestu, win-win v pomere kvalita vs. cena.
Predpoklady:

  • dobre kryjúca strieška
  • možnosť sklopiť do ľahu jednoducho a pohodlne
  • možnosť nohy do roviny
  • nie nafukovacie kolesá
  • veľký košík
  • čo najľahší a kompaktný
  • dobrá manipulácia jednou rukou
  • dobrá pripojiteľnosť "stupienka" (skejtu)
  • poteší vyššia nosnosť
  • a samozrejme - dobrá cena

Bude používaný hlavne v meste (obrubníky), gro pre dieťa 10 mes., alternatívne dieťa 2 roky (ak by si chcela sadnúť).

Predbežne som pozerala: Petite&Mars Street, Joie Litetrax, Valco Baby Snap 4, ale aj Kinderkraft Grande.
Veľmi rada si však nechám poradiť!

Ďakujem za odpoveď a rady.

Ahoj,

čo sa pomeru cena výkon týka, pre mňa osobne bol víťazom v tejto kategórii Oyster Zero. Super priestranný, manipulovateľný, krásny a funkčný kočík s dobrým ťažiskom, vďaka čomu sa zdal ešte ľahší, ako je (a to je teda ľahký dosť). Mimo neho by mojou voľbou bol Baby Jogger City Mini GT so super jazdnými vlastnosťami.

Babystyle Oyster Zero

Baby Jogger City Mini GT

Z Tebou spomínaných mi všetky prišli také tvrdšie, jazda nie až taká pohodlné. Street či Valco Snap by som skôr, ak teda už musím, vzala s nafukovačkami, ale zasa - to nechceš a spraví to tiež kočík ťažším. A teda ak už Valco, tak za mňa skôr Snap Trend Tailormade. Joie Litetrax by som tiež preferovala skôr vo verzii Litetrax Air.

Petite&Mars Street

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap 4 Trend

Joie Litetrax 4

Joie Litetrax 4 Air

Ďalšie, za mňa dobré a teda s umelými kolieskami podľa mňa zahŕňajú Cybex Agis, Greentom Upp či Mutsy Nexo, prípadne aj Nuna Tavo.

Cybex Agis M-Air 4

Greentom Upp Classic 2017

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli