Sú penové kolieska vhodné do snehu?

Zodpovedané
9. okt 2018

Ahoj Eli,
pokukujeme po novom športiaku pre 14 mesačného. Páči sa nám Oyster Zero, avšak máme obavy z blížiacej sa zimy, aby sme prešli kolieskami cez sneh (chceme kúpiť s novým typom koliesok, ale aj tak). Vieš mi prosím poradiť, či vo všeobecnosti penové kolieska zvládajú zimné obdobie, poprípade či sa zamerať na nejaké parametre (veľkosť kolieska), ktoré zaručia lepšiu manipuláciu? Nie som zásadne proti nafukovacím, ale dosť sme sa na nich navozili doteraz, takže hľadáme nové možnosti 🙂
Ďakujem pekne za odpoveď!

Ahoj,

neviem, či ťa tak úplne poteším, ale penové kolieska a zima nie je tak úplne dokonalá kombinácia. Ako, necháp ma zle, nejako to prežijú - len ten sneh, soľ a voda im zasa až tak veľmi neprospieva. Konkrétne Oyster Zero snehom prejde - teda za predpokladu, že nie je hlboký, hovorím konkrétne o snehu v meste, na viac menej odhrnutých chodníkoch. Vyslovene cez záveje sa budeš musieť veľmi snažiť a sneh sa bude v spojoch kolies hromadiť. Ak však plánuješ len krátke nenáročné prechádzky po odhrnutých oblastiach, nebude to väčší problém.

Babystyle Oyster Zero

Z podobnej hmotnostnej kategórie by som ešte spomenula relatívne vhodných kandidátov: Greentom Upp, Valco Snap Trend Tailormade - ideálne vo verzii Sport či Baby Jogger City Mini GT.

Greentom Upp Classic 2017

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Baby Jogger City Mini GT

Ďalšou možnosťou by mohol byť Joie Mytrax - je ťažší ako Zero, ale aj “terénnejší”, čo mu umožňujú väčšie kolesá. Majú síce pneumatiky, ale plnené sú penou namiesto klasického vzduchu, vďaka čomu s nimi nedostaneš defekt.

Joie Mytrax

Podobnými kočíkmi na zváženie sú tiež Britax B-Motion Plus či Petite&Mars Street s dokúpenými nafukovcími kolesami (penou plnené v ponuke žiaľ nie sú).

Britax B-Motion 4 Plus

Petite&Mars Street

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli