Mám šancu získať dcéru do starostlivosti, keď nemám byt?

Zodpovedané
11. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa z manželom rozviesť. Nemám vlastné bývanie, byt je písaný na manžela. Mám prácu a o dcéru sa dokážem postarať.

Mám šancu získať dcéru do starostlivosti?

Čo všetko sa berie do úvahy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v rámci mediácie sa do úvahy neberie nič, len dohoda rodičov o ich spoločnom dieťati.

Žiadny zákon nehovorí o tom, že ak jeden z rodičov nemá nehnuteľnosť, ktorá je v jeho výlučnom vlastníctve nemá šancu získať dieťa do jeho starostlivosti. Nie je to žiadna zákonná podmienka.

Je nevyhnutné nezabúdať na to, že dohoda musí byť v prospech hlavne dieťaťa, ktoré má rado oboch rodičov rovnako. Nie je to boj bývalých partnerov "kto z koho".

Celý rozvod od jeho podmienok, úpravy práv a povinností k maloletej dcére až po vyporiadanie bezpodielového vlastníctva bývalých manželov vyriešite prostredníctvom mediácie a na súd mediátor pošle len výslednú dohodu. Tým sa Vám celé konanie urýchli bez zbytočne dlhých pojednávaní a dokazovania.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk