Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Matka bráni styku otca s deťmi. Ako máme postupovať?

Zodpovedané
13. jan 2020

Dobrý deň,

môj priateľ má s bývalou partnerkou 2 deti - 8 a 4 ročné. Ešte nieje rozhodnuté o tom, ako budú často s nim deti. Ona si určila, že raz za dva týždne v sobotu od 10 - 18. hodiny. Viac vraj neexistuje a ani cez týždeň ich nemôže vidieť.

Keď sa pýta cez telefón, že ako sa majú, tak neodpovedá. Už je tomu rok a súd zatiaľ nerozhodol. Ona odmieta dohodu. Otec je zúfalý. 8 ročná pod vplyvom matky už otca odmieta.

Podotýkam, že keď boli spolu, riadne sa staral a deti boli zvyknuté na neho. Stále boli s nim. A tu už nevieme ako ďalej. Aj kuratelky sú z matky zúfalé a navrhujú psychológa.

Čo nám odporúčate?

Zistil by psychológ, že je dieťa matkou ovplyvňované?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázka je smerovaná na právnu poradňu alebo psychologickú. Neviem Vám povedať výsledok zistenia psychológa, nakoľko ide vždy o individuálny prípad. Psychológ je odborník, ktorý určite vie charakterizovať vplyv rodiča na dieťa.

Píšete, že matka odmieta dohodu. Neviem, či ide o dohodu, ktorú už navrhovala ÚPSVaR alebo dohodu, ktorú sa snažil uzatvoriť otec.

Skúste osloviť mediátora, ktorý následne osloví matku. Niekedy má tretia nezávislá osoba doslova zázračný efekt v komunikácii medzi rodičmi.


JUDr. Renáta Králiková, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk
tel.č.: 0915 038 191