Môže neustále huckanie bývalého muža ovplyvniť postoj detí na môjho terajšieho manžela?

Zodpovedané
30. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 7 rokov rozvedená, mám dve deti v striedavej starostlivosti.

S druhým manželom máme syna. Deti sa ľúbia, ale keď manžel napomenie deti, keď ma neuposlúchnu, tak 11 ročný syn na neho útočí a povie mu, že on nemá právo mu niečo hovoriť.

Bývalý im vždy hovorí, že keby niečo, tak pôjde s nimi na sociálku. Teraz je syn taký precitlivelý, že mi uniká.

Môže neustále takéto huckanie ovplyvniť ich názor?

Môže neustále huckanie bývalého muža ovplyvniť postoj detí na môjho terajšieho manžela?

Ďakujem

Dobrý deň ,

to, či "huckanie" môže ovplyvniť syna, je skôr otázka na psychológa, ako na mediátora.

Vo Vašom prípade by bolo vhodné osloviť mediátora a viesť mediáciu aj so synom aj s bývalým manželom. Otvorenou konverzáciou sa môžu Vaše problém a konflikty vyriešiť, nakoľko možno bývalý manžel nemá uzavretý vzťah s Vami a zapája do toho aj deti. Je to častý prípad, ktorý ako mediátor riešim.

Často takáto mediácia je časovo náročná, ale výsledná dohoda, ktorú uzavrú strany, je vždy v prospech hlavne detí. V dohode je možné upraviť napr. limity správania sa voči deťom, výchovu, atď.

V prípade potreby ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk