Môže si priateľ osvojiť môjho syna i napriek tomu, že nie sme manželia?

Zodpovedané
29. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Otca dieťaťa som dala zapísať do rodného listu. Teraz to veľmi ľutujem, lebo nemá žiadny záujem o syna a platí 30 eur výživné.

Je možné ho z rodného listu vymazať?

Mám priateľa, ktorý môjho syna miluje a syn jeho. Chce si ho osvojiť.

Je to možné, keď nie sme manželia?

Nechcem, aby môj syn vedel kto je jeho otec a že sedel v base 9 rokov.

Aké mám možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že otec zapísaný v rodnom liste je aj biologickým otcom Vášho syna. V tomto prípade nemožno otca z rodného listu vymazať.

V prípade potreby a záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk