Musí být rodičovská dohoda schválena soudem?

Zodpovedané
29. sep 2020

Dobrý den,

s partnerem jsme se před rokem rozešli, odstěhovala jsem se ze společného domu a ústně jsme se dohodli na střídavé starostlivosti o dceru. Bývalý partner mě momentálně tlačí do podpisu rodičovské dohody.

Musí tato projít soudem, aby nabyla platnosti, nebo stačí aby - podle jeho slov - byla podepsána u notáře?

Děkuji velmi pěkně za odpověď

Dobrý deň,

pre vykonateľnosť dohody je potrebné, aby bola schválená súdom, nakoľko sa jedná o maloleté dieťa.

Môžem Váš však ubezpečiť, že pokiaľ máte dohodu podpísanú oboma rodičmi, súd ju schváli bez problémov a pojednávanie prebehne len formálne.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk