Poberám invalidný dôchodok a nestíham platiť výživné. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
19. máj 2020

Dobrý deň,

som psychiatrický pacient poberajúci invalidný dôchodok 140 eur. Už 7 rokov platím výživné a nemám z čoho žiť. Stále som hospitalizovaná na psychiatrii, aj pol roka vkuse. Dávali mi aj elektrošoky.

Ako si môžem pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

neuvádzate, že v akej výške výživné platíte a koľko ročné je Vaše dieťa.

Vo Vašom prípade sú 2 možnosti. A to uzatvoriť s Vašim dieťaťom dohodu o znížení výživného, alebo si podať návrh na súd o zníženie výživného.

Vaša otázka je veľmi všeobecná, preto Vám bližšie k veci neviem poradiť.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk