S manželom sa po rozvode nevieme dohodnúť. Na koho sa máme obrátiť?

Zodpovedané
20. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. S manželom sa po rozvode nedohodneme a súdne to riešiť nechcem. Máme spoločný účet, manžel sa mi vyhráža blokovaním účtu, vyhodením z domu.

Čo mám robiť?

Na koho sa mám obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri rozdelení bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode sú len 2 možnosti a to návrh na vyporiadanie podaný na príslušný súd alebo dohoda.

V prípade, že dohodu nezvládnete bez pomoci je tu možnosť obrátiť sa na mediátora. Často sa mi stáva, že strana ktorá ma osloví už dopredu vie, že druhá strana sa nebude chcieť dohodnúť. Neskôr je však prekvapená, že druhá strana komunikuje a o dohodu záujem má. Zoznam mediátorov je na webovej stránke ministerstva spravodlivosti spolu s kontaktnými údajmi na mediátora.

Neuvádzate, čo všetko patrí do Vášho spoločného majetku nadobudnutého počas manželstva. Finančné prostriedky na spoločnom účte ku dňu právoplatnosti rozvodu je možné samozrejme rozdeliť a založiť si nový účet.

Čo sa týka vyhodenia z domu neuvádzate, či dom je vo výlučnom vlastníctve bývalého manžela alebo nie, preto k tomuto Vášmu dotazu neviem adekvátne reagovať.

V prípade záujmu ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana, mediátor
Mediačná kancelária JUDr. Renáta Králiková
Kniežaťa Pribinu 14, 911 01 Trenčín
www.mediacnakancelaria.sk