1,5 mesačné dieťa má zelenú stolicu. Môže mať alergiu?

Zodpovedané
9. apr 2022

Dobrý deň,

synček má 1,5 mesiaca a cca pred týždňom mu začala špenátová zelená stolica. Je čiastočne dojčený a dokrmovaný Bebou AR. Na skúšku sme dávali Bebu Senstive, pretože kakal plastelínovo. Vypil 3 dávky a začal kakať na zeleno a riedke.

Naša pediatrička si myslí, že ide o ABKM a predpísala nám Nutrilon Alergy Care Syneo. Objednávame sa na gastro, ale tam sú dlhé čakacie doby.

Je to podľa Vás alergia?

Výter z konečníka je negatívny.

Ďakujem

Dobrý deň,

vyslovene iba zelená stolica nemusí znamenať nič, ak nemá iné ťažkosti. Pani doktorka robí skušobný test.

Ak po Alergy Care Syneo mlieku bude stav stolice normalizovaný, tak môže ísť o alergiu. Nakoľko aj dojčíte, tak ako dojčiaca matku musíte držať prísnu bezmliečnu diétu - ani maslo, ani bezlaktózové produkty, pozor na polotovary a sladkosti, v nich je tiež mlieko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas