10,5 ročný syn má šiesty deň teplotu. Akú liečbu nám odporúčate?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

môj 10,5 ročný syn má už šiesty deň teploty okolo 38,7°C. Približne dva razy do dňa mu takto teplota vystúpi. Začalo to v sobotu. V nedeľu ráno sme boli na pohotovosti, ťažko sa mu dýchalo. Vraj silná laryngitída, dostal hydrokortizonovú injekciu do sedacieho svalu.

V priebehu nedele sa vďaka ležaniu v izbe v čiapke pri otvorenom okne dýchanie výrazne zlepšilo. V pondelok sme šli k jeho detskej lekárke. CRP 19,5, ostala mu liečba Stoptusinom a ešte bral kalcium a Dithiaden. Teploty nezmizli.

Včera sme boli znova u doktorky. CRP 18, poslala nás pre istotu na RTG pľúc. To bolo ok. Dnes opäť teplota. Okrem toho kašle a soplí, upcháva sa mu nos.

Čo by ste nám ešte odporučili?

Či iba čakať, kým teploty neustúpia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečiť symtómy - teplota, kašeľ, sopeľ, pokojový režim, teplo, tekutiny.

A trpezlivo čakať, kým organizmus s vírusovým ochorením dobojuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas