19 dňový chlapec má problémy s kakaním

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

môj syn má 19 dní a strašne problémy s kakaním. Mliečka mám veľmi málo, tak dávame Sunar Premium, tak ako mu dávali v pôrodnici. Len strašne ho bolieva bruško, puči sa až je celý červený a veľmi ťažko mu ide sa vykakať. Musím pomáhať vždy s rektálnou rúrkou.

Užíva probiotiká Probio-Fix Baby a Espumisan L.

Mám mu zmeniť mlieko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bohužiaľ, u novorodencov je vždy sprvoti obtiažne nájsť správnu umelú formulku, nakoľko tolerancia je prísne individuálna pre každé dieťa.

Umelá formula, ktorá "sedí" jednému dieťatku, nemusí "sedieť" tomu Vášmu. Nakoľko má synček problémy s vyprázdňovaním, je potrebné zmeniť mliečko za iné.

Určite však dojčite. To je pre Vášho synčeka tá najlepšia strava, akú môže dostať!

Probiotikami taktiež určite nič nepokazíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas