2-ročné dieťa má hraničnú hodnotu hemoglobínu. Akú liečbu by ste navrhli?

Zodpovedané
22. aug 2022

Dobrý deň,

2-ročné dieťa má hodnotu hemoglobínu 109, čo je podľa pediatričky hraničná hodnota. Železo a ostatné parametre v rámci rozboru krvi má v poriadku.

Pediatrička navrhla podávat B komplex a skontrolovať stav o cca 3 mesiace.

Je takýto postup podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím na tom nič zlé.

Okrem toho by som odporučila potraviny bohaté na železo - mäso, žltko, čučoriedky, prípadne výživový dolnok odbsahujúci aspoň nejaké železo. Nie je ich do 3 rokov na trhu veľa. Určite Vám poradia v lekárni (napr. Pediakid železo 3 balenia využívať).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas