21 mesačnému synovi od narodenia slzí oko. Aká liečba mu pomôže?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

21 mesačnému synovi často slzí pravé oko. U pediatričky mu neslzilo, ale dala mi výmenný lístok na očné.

V podstate mu slzí od narodenia, ale vtedy to nebolo také časté. Potom som si myslela, že slzí vtedy, keď fúka vietor. Teraz mi to už príde, že mu slzí kedykoľvek. A to aj vo vnútri a aj vonku. Hnisavé to nemá. Maximálne má malú karpinku, keď sa zobudí.

Treba ísť na očné?

Aké sú Vaše odporúčania na liečbu?

Ďakujem

Dobrý deň,

je vhodné ísť na očné vyšetrenie. Bez toho sa nedá zatiaľ nič odporučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas