5 ročná dcéra už 3 týždne kašle. Ako jej pomôžem?

Zodpovedané
7. okt 2019

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra už tri týždne kašle. Pred týždňom dobrala antibiotiká Klacid, ale stále kašle. Nie tak často, ale kašle.

RTG pľúc mala v poriadku, Teplotu nemá, dávam jej Stoptussin trikrát denne 2,5 ml.

Ako jej môžem pomôcť a na aké vyšetrenia by mala ešte ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ často po prekonanej infekcii trvá aj 6 týždňov. Ak by to bolo dlhšie, treba vyšetrenie ORL, imunoalergológia, pľúcne.

Dovtedy dávajte podľa charakteru kašľa. Ak je suchý tak Ditustat/Stoptussin, ak vlhký tak nejaké mukolytiká (Solmucol, Solvolan, Abrobene).

Doplnila by som aj Cebion multi a zároveň treba myslieť aj na bytové podmienky. V domácnosti nefajčiť, neprekurovať izby, kde sa spí a vzduch skôr zvlhčovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas