5 ročný syn má bolesť bruška a svetložltú stolicu. Čo mu pomôže?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

minulú sobotu a nedeľu mal syn teplotu 38,5°C. Bez ďalších príznakov iba menšia nechuť do jedla. Vo štvrtok večer ho prehnalo a má svetložltú stolicu, miernu bolesť nad pupkom a vysoké ketóny v moči.

U pediatra sme boli v piatok. Zobral mu krv, ster z konečníka a poslal na chirurgiu, kde vylúčili zápal slepého čreva. Doktor povedal, že pokazený žalúdok a držať diétu.

Výsledky krvi sú zatiaľ v poriadku, teda iba vysoké ketóny v moči. Syn je na bezlepkovej a bezmliečnej diéte. Od piatka je na bezlepkových suchároch. Dnes varený zemiak a repíkový čaj s vodou. Stolica je ale stále bledožltá hnačková.

Ako mu môžeme pomôcť?

Aké vyšetrenia máme žiadať?

Pomohli by mu v NÚDCH?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak boli výsledky (aj biochemické z krvi) v poriadku, tak pravdepodobne ide o spomínajú virózu. Stav môže trvať aj týždeň.

Ak ho zvládate doma a syn nie je dehydrovaný, je veselý, ciká, nevraciu prúdom, neožltol, tak to chce iba čas.

V NÚDCH by Vám vlastne povedali to isté.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas