6 týždňový chlapček už 5 dní nekakal. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
9. mar 2019

Dobrý deň,

mám 6 týždňového chlapčeka, ktorý už 5 dní nekakal. Je plne kojený a dobré papá.

Doktor nám dal najskôr Nurofen, ten mu však nepomohol. Potom dostal Sab Simplex, ktorý berie pomaly 4 dni. Zatiaľ nevidím tak veľký rozdiel. Cez noc netlačí tak ako cez deň. Spinká aj 5 hodín vkuse. Cvičím mu s nožičkami, masírujem bruško a aj chrbátik.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

plne kojené deti môžu mať stolicu do každej plienky, ale aj raz za týždeň, je to prísne individuálne.

Dôležitejší je celkový prejav dieťatka - či priberá, či nevracia prúdom, či v stolici/na plienke nie je krv, či ho bruško nebolí, či odchádzajú vetry, či dostatočne močí /5-8mokrých plienok denne/.

Sab simplex pokojne dávajte, tým mu neuškodíte. Na podávanie Nurofenu u Vášho synčeka nevidím dôvod. S cvičeniami a masážami tiež pokojne pokračujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas