7 mesačný syn má šiestu chorobu a všetko ho svrbí. Ako mu pomôžem?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

môj 7 mesačný syn má šiestu chorobu. Horúčky už má za sebou, teraz má výsev. Všade sa píše, že to nesvrbí. No môjho syna to svrbí, a to najmä vo večerných hodinách.

Ako mu môžme pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

niektoré deti vysyp svrbí, aj keď literatúra uvádza (ako píšete), že nesvrbí - ale v medicíne je všetko možné.

Proti svrbeniu mu pomôže Fenistil v kvapkách - je na predpis lekára.

Ak ho máte doma, dajte mu na večer 10 kvapiek, alebo 3 x denne. Ak rátam, že by mohol mať okolo 8 kg.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas