7 mesačný syn sa počas spánku veľmi potí. Je to v poriadku, alebo ide o zdravotný problém?

Zodpovedané
8. jún 2020

Dobrý deň,

mám 7 mesačného syna, ktorý sa počas spánku nadmerne potí. Počas noci sa zobudí aj 3x na dojčenie, tak mu musím prezliekať pyžamko, lebo je úplne mokré.

V izbe máme 23 stupňov a je prikrytý iba úplne tenučkou prikrývkou. Svokra hovori, že to problém nie je. Vraj deti zvyknú tak tuho zaspať. Pýtala som sa aj známych s podobne starými deťmi a tie ich sa vôbec tak nepotia.

Môj syn ma zakaždým úplne mokré vlasy a aj oblečenie. Užíva vitamín D 2 kvapky denne.

Je synove potenie v poriadku, alebo ide o nejaký zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

23 stupňov je na spinkanie aj dosť, takže môže ísť aj o tento problém. Navyše ak tam dýchate celú noc traja v izbičke.

Skúsila by som asi zredukovať teplotu na spánok (na 20st).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas