7 ročná dcéra mala krv v stolici. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
6. okt 2021

Dobrý deň,

dnes mala moja 7 ročná dcéra na veľkej potrebe krv v stolici. Krv bola čerstvá a miestami tmavšia. Dcéra sa nesťažuje na bolesť konečníka a ani nemá žiadne ťažkosti. Občas mala krv, keď mala tvrdú stolicu, ale teraz mala stolicu v poriadku.

Mám vyhľadať lekára?

Čo to môže byť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa krv v stolici bude opakovať, tak je určite nutné vyšetrenie lekárom. Môže ísť o viaceré diagnózy (infekcia Campylobacter, viróza, ale aj iné).

Ak by to bolo jednorázové najskôr pôjde o poškodenie sliznice konečníka pri kakaní. Môže k nej prísť aj pri nie úplne vyslovene tvrdej stolici.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas