7 ročný synček má žltý povlak na jazyku. Kde máme hľadať príčinu?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

skoro 7 ročný synček má už asi mesiac žltý povlak na jazyku. Doktorka mu brala stery z nosa a z hrdla. Vyšli negatívne. Kázala brať probiotiká. Berie ich už dlhšie ako mesiac. Kázala, aby jedol niečo drsné, aby jazýček škriabalo. Nič z toho nepomáha.

Kde mám hľadať príčinu?

Mám pocit, že hneď ako niečo zje, tak na jazyku vidieť žltý povlak. Pije dostatočne. Býva dosť často chorý odkedy chodí do škôlky. ATB nemáva často. Keď jazýček zoškriabeme, tak povlak zmizne a objaví sa opäť.

Aké vyšetrenia by ma môj synček podstúpiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zrejme pôjde o soor - žabku, čo mávajú aj bábätká. Zobrala by som stolicu a ster z rekta, ale zrejme bude vhodné celkové preliečenie liekmi na predpis. A to vzhľadom na to, že sa opakuje i napriek opatreniam, ktoré robíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas