8 mesačnému dieťaťu ubieha očko. Mám už vyhľadať očného lekára?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 8 mesačnej dcérky, ktorej ubieha očko. Detská lekárka mi povedala, že mám počkať aspoň do prvého roka a až potom to riešiť.

Aký je Váš názor?

Mám už teraz vyhľadať očného lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vhodné by bolo odpovedať na nasledujúce otázky:

1. Vzniklo škúlenie náhle? Ak áno, treba ísť k oftalmológovi.
2. Je škúlenie do vonkajšej strany ? Ak áno, treba ísť k oftalmológovi.
3. Je očko úplne v jednom alebo v druhom kútiku? Ak áno, treba ísť k oftlamológovi.

U detičiek do roka môže byť prítomné škúlenie k nosu. To je spôsobené tým, že majú vysoké + dioptrie, kým im "nedorastie" očko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas