9 ročná dcéra máva ráno vyšší cukor. Môže mať cukrovku?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

naša 9 ročná dcérka má každý deň ráno na lačno vyšší cukor. Je to okolo 6,5 až 7. Cez deň má cukor 7 - 8.

Ide už o diabetes?

Čo nám odporúčate?

Ja sa na diabetes liečim už 6 rokov. Dcéra nie je chudá, ale ani nie je tučná. Na jej vek ma váhu akurát, ale má veľké bruško.

Ďakujem z odpoveď

Dobrý deň,

pri takejto vysokej rannej glykémii je potrebné vyšetrenie lekárom - moč chemicky + oGTT.

Nalačno v pokoji nemá mať prečo také vysoké hladiny cukru v krvi, takže sa môže jednať o diabetes. Váha s diabetom 1. typu vôbec nemusí súvisieť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas