Aké je riziko vzniku pediatrického zápalového multisystémového syndrómu?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom pediatrického zápalového multisystémového syndrómu (PIMS).

Ak sa u dieťaťa nerozvinie PIMS po prvej Covid-19 infekcii, tak pri opakovaných infekciách nehrozí to riziko?

Môže sa rozvinúť kedykoľvek bez ohľadu na počet prekonaných Covid-19 infekcií?

Ďakujem

Dobrý deň,

možný je po každom infekte, aj opakovanom.

Je to veľmi raritná komplikácia stavu po Covide-19. Štúdie uvádzajú veľmi rôzne čísla. Sú maximálne v desiatkach prípadov na milión obyvateľov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas