Aké vyrážky majú moji synovia?

Zodpovedané
24. aug 2022

Dobrý deň,

naša pani doktorka má dovolenku a zastupujúca ma cez telefón odbila. Mysleli sme si, že synovia (starší 5 rokov a mladší 10 mesiacov) majú kiahne, lebo sa im včera na rukách a nohách začali objavovať červené vyrážky. Nemajú ich na hrudníku, ani chrbte, akurát 2 - 3 na tváričkach.

Pani doktorka mi cez telefón povedala, že kiahne to nebudú, ak vyrážky nemajú vo vlasoch. Máme sledovať, či to bude pribúdať, dať tekutý púder alebo Tantum Verde.

Hlavne u mladšieho pupáčiky nie sú vodové, aspoň teda zatiaľ. Na rukách sa mu už robia ďalšie.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ale veď vo vlasoch ich máte.

Ak pribúdajú, plnia sa a praskajú, tak sú to kiahne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas