Aké vyšetrenia a odbery odporúčate u 2,5 ročnej dcérky, ktorá má každý mesiac soplíky?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

moju 2,5 ročnú dcérku od roka trápia každý mesiac soplíky. Každé 3 - 4 mesiace sa opakuje zápal priedušnice. Všeobecná lekárka nás posunula na krcčné. Z výteru bol zistený zlatý stafylokok.

Po 3 návštevách v priebehu 2 mesiacov doktorka nasadila okrem liekov do nosa a sirupu aj Broncho-Vaxom na 3 mesiace. Dobrali sme prvý mesiac a o 2 dni už znovu sopeľ a zapálené hrdlo. Tento mesiac už 2x chorá. Nechodí do jasiel a ani do škôlky. Medzi deťmi je príležitostne.

Prekvapuje ma, že lekárka na krčnom vždy nasadí lieky blokujúce histamín. Keď ich vysadíme, tak dcérka opäť ochorie. Určite ju objednám aj na alergológiu.

Aké vyšetrenia a odbery odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam vyšetrenie na imunoalergologii a ďalší postup podľa vyšetrenia.

Dovtedy na dennej báze nosné sprchy, inhalácie Vincentky, vitamin C + D a Imunoglukan.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas