Aké vyšetrenia odporúčate pre novorodenca, ktorý veľmi málo spí?

Zodpovedané
27. jún 2021

Dobrý deň,

doma máme mesačné bábo, ktoré skoro vôbec nespi. V pôrodnici taktiež strašne málo spalo a veľa plakalo. Teraz je to ešte horšie. Cez deň nespí a v noci zaspí na 3 hodiny.

Za 24 hodín spi len cca 5 hodín dokopy a cely deň preplače. Skúšali sme už všetko. Pekne papá, kaká a prospieva. Celkovo je dcérka nevľúdna, stále metie ručičkami a nožičkami. Málokedy je bez pohybu. Pediater nám nepomohol, keďže prospieva.

Aké vyšetrenia nám odporúčate?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

netrúfam si povedať, nakoľko som dieťatko nevidela.

Nedáva si ani drobné spánky 10 - 15 minútové? Treba nájsť spôsob kedy zaspí, myslím, že plače lebo je nervózna z nedostatku spánku. Či už šatka, kočík, postieľka, húpačka, čokoľvek, čo zafunguje treba nájsť.

V týchto teplách sa zle spí aj nám dospelým, je mi ľúto novorodeniatok. Cez deň ju dajte iba do tenkého pyžamka, bez čapice, iba ak by bola na priamom vzduchu (bez kočíka).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas