Ako dlho môže mať dieťa teplotu?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

moja trojročná dcérka dostala v utorok poobede teplotu. Večer už mala 38,3°C, tak sme jej na noc podali Nurofen. V stredu sa jej spustil priesvitný soplík a pridal sa kašeľ. Vydržala bez teploty aj 20 hodín, potom jej zase vystúpila. Vo štvrtok sa k nej pridali dvaja súrodenci. Oni teplotu nemajú, len priesvitný hlien a kašeľ.

Dnes (piatok) už teplotu nemala od včera poobedia, tak sme nešli k pani doktorke. Ale teraz jej zase vystúpila na 37,8°C. Je to tretí deň od utorka poobedia. Inak je veľmi živá, papá, pije, hrá sa. Všetci traja majú to isté, len ona sama má horúčku. Podávam Sinupret, Kalobu, Stop kašeľ a čistíme nos Sterimarom.

Je potrebné navštíviť pohotovosť?

Koľko dní je v poriadku, ak bude mať teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takomto výstupe ani nie horúčke (tá je až nad 38 resp 38,5 st C) nie je pohotovosť nutná. Nechajte dcérke pokojový režim, tekutiny, liečbu Sinupret, Kaloba, čistiť nos, inhalovať. Stop kašeľ by som dala preč. Inak klasicky znižovať teplotu ak je nad 38 st C.

Už to ide k lepšiemu, myslím, že cez víkend bude teplota vystupovať už na nižšie hodnoty. K doktorovi, ak bude stav takýto netreba ísť. V pondelok avšak treba ísť v prípade, že by sa teplota začala zvyšovať. Resp. by bola viackrát za deň. Inak stav zvládnete takto aj doma.

Na pohotovosť len ak by horúčka nereagovala na podanie liekov od teploty, bola cez 40 st. Prípadne by dcérka javila známky ako svetloplachosť, zmena vedomia, či niečo iné, čo by Vás vystrašilo.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Kvapky Kaloba

Kvapky Kaloba obsahujú patentovaný extrakt EPS® 7630 z koreňa juhoafrickej pelargónie Pelargonium sidoides.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas