Ako je možné, že syn po výbere nosnej mandle dostal vírusové ochorenie?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď ohľadom záchvatového kašľa dva týždne po operácii nosnej mandle.

Syn kašlal aj pred operáciou, zatekalo mu, a preto sme mu dali vybrať tú mandľu. Doktor hovoril, že bola veľká a boli v nej čapy. A to spôsobovalo zatekanie.

A teraz, keď tú mandľu už nemá, kašle aj tak. Hneď po operácii mu boli nasadené ATB, aby sa predišlo komplikáciám. Kašlal aj s ATB. Bola som s ním u detskej doktorky a povedala, že má všetko čisté. Už som bezradná.

Ako mohol dostať vírusové ochorenie a ako ho preliečim?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vírusové ochorenie mohol dostať od iného chorého človeka, ktorý nemusel mať ani také prejavy v čase, keď sa nakazil. Antibiotiká pôsobia proti baktériám, preto neovplyvnia vírusové ochorenie.

Po operácii je navyše organizmus oslabený a teda náchylnejší na infekcie.

Viete, ja však iba hádam z toho čo píšete. Vírusové ochorenie treba preliečiť symptomaticky a to niečo od kašľa, niečo do nosa. Odporúčam Trifed expectorant, ak má kašeľ vlhký.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas