Ako liečiť aftu u ročného chlapca?

Zodpovedané
12. sep 2021

Dobrý deň,

ročnému synovi som v ústach pri hornej pere objavila aftu. V lekárni mi odporučili fialovú vodičky, ale zatiaľ neviem posúdiť efekt. Iné príznaky nemá.

Môže to byť tým, že mu idú zúbky a všetko strká do úst?

Čo by ste mi odporučili na aftu vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je iba 1 a nespôsobuje mu bolesť, tak nemusí na ňu ísť nič. Ak afta boli, môžete na ňu dať Kamistad na znecitlivenie. Malým deťom a dojčatám sa nesmie aplikovať viac než ½ cm prúžok Kamistadu senzitiv 3x počas 24 hodín.

Môže súvisieť so zúbkami, ale aj s buchnutím sa, ale aj infekčne, nedá sa povedať jednoznačne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas