Ako liečiť boľavé bruško 6 ročného chlapca?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 6 ročného syna. V piatok ho bolelo bruško a raz vracal. V sobotu to isté. V nedeľu úplne v poriadku, bol bez bolesti a bez vracania. V pondelok zasa bolesť bruška a raz vracal. V utorok všetko v poriadku bez bolesti bez vracania. Dnes zasa bolesť bruška a prestáva jesť. Horúčku nemal.

V utorok sme boli u doktorky, že nech mu zoberie aspoň stery. Vraj netreba. Zajtra tam pôjdem znova.

Na aké vyšetrenie by sme mali ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo píšete mi zatiaľ príde, že synček prekonáva brušnú virózu, pre ktorú je typická aj bolesť bruška, aj vracanie, aj nechutenstvo.

Neviem či ste nasadili dietku, to znamená skôr suché jedla, ryža, zemiaky, žiadne mliečne ani vajcia a nasadili probiotiká.

Deti po brušných virozach zvyknú v brušku bolieť zväčšené uzliny, to chce však len čas, kým sa zmenšia (odhalia sa sonograficky).

Takže odpoveď skôr ako ster je vhodné sono bruška.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas