Ako liečiť dlhodobý kašeľ u 21 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
17. máj 2022

Dobrý deň,

21 mesačná dcérka dostala pred 6 týždňami akútnu laryngitídu. Využívala celý Mucosolvan sirup a Pamycon kvapky do nosa. Lenže kašlala odvtedy stále. Kúpila som jej Solmucol sirup, ktorý tiež využívala celý a kašle stále hrozne. Máva aj 8x za deň niekoľko minútové záchvaty kašlu. Teraz mala aj 4 dni teploty 39 - 40°C, ktoré zrazu skončili. Kašeľ pretrváva.

Je možné podať ešte nejaký sirup?

Naša pediatrička hovorí, že vyšetriť ju netreba.

Ďakujem za odpoved

Dobrý deň,

podľa mňa už je prešetrenie vhodné. Kašeľ už trvá dosť dlho + ako píšete je častý záchvatovitý. Skúste "trvať" na vyšetrení - RTG pľúc, výter z hrdla, evidentne protilátky Mycoplasma, Chlamydia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas