Ako liečiť extrémne slzenie očí u 8 ročného chlapca?

Zodpovedané
30. máj 2020

Dobrý deň,

mám 8 ročného syna, ktorý je druhák. Asi pred rokom sme boli u očnej doktorky, lebo učiteľke sa zdalo, že nevidí dobre. Šúchal si oči a zvykol byť nesústredený. Očné vyšetrenie ukázalo, že syn vidí veľmi dobre. Nemám pocit, že sa to za rok zmenilo.

Všimli sme si, že keď mu svieti slnko do oči, začne slziť. Ale akoby strácal vnímanie, je úplne dezorientovaný, prestane vnímať situáciu okolo seba. Takýto stav trvá aj niekoľko minút, aj keď má oči prekryté a slnko na neho nesvieti.

Takýto dezorientovaný stav nastane, aj keď sa niečoho bojí. Napr.v kresle u ORL doktorky.

Na základe popisu nás naša pediatrička poslala na neurologiu. Tam sme ešte neboli, keďže prišla korona.

Teraz sa učievame doma. Syn je v miestnosti, má dostatok svetla, nesvieti na neho slnko. Písanie je ok. Akonáhle začne čítať článok, začnú mu neskutočne slziť oči. Nie je schopný dočítať text.

Stane sa to zakaždým pri čítaní, ale predtým to nebolo tak okate, keďže sa neučil celý čas doma.

V čom môže byť problém?

Môže ísť aj o neurologický problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

tiež by som Vás poslala na neurológiu. Momentálne už by nemal byť problém objednať sa, spravte tak.

Neviem, čo môže spôsobovať slzenie očí pri čítaní článku, trošku mi napadá, či to nie je účelové, že sa mu nechce?

Zrak sa za rok môže zhoršiť diametrálne, takže či aj nejde o nejakú poruchu zraku zistíte taktiež iba kontrolou očným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas