Ako liečiť kašeľ a upchatý nos u 18 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

dcérka má 18 mesiacov a je chorá. Do utorka večera mala horúčky 39°C. Od stredy kašeľ a strašne upchatý nos. Podávame Amoksiklav, Fenistil, Mucosolvan, Nasivin kvapky do nosa. Do dnešného dňa nevidím vôbec žiadne zlepšenie, stále kašle a noštek je upchatý. Nevie dýchať. Soplíky má biele číre. Lekárka nás odbila.

Čo nám odporúčate?

Aké lieky jej pomôžu?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba tomu nechať čas, ochorenie bude iba postupne odznievať.

Noštek by som cez deň opakovane (ak treba zo začiatku tak aj každú hodinu) čistila morskou vodou a následným vyfúkaním. Prípadne odsatím, ak ešte nefúka.

Na kašeľ Mucosolvan. Na spánky do vyfúkaného nosa Nasivin a vykladať ju na spánok, aby menej zatekali hlieny.

Dbajte na pitný režim. Ak nemáte inhalátor, tak zvážte jeho kúpu. Aj do budúcnosti ho určite ešte využijete. Inhalácie Vincentkou sú pri takýchto infektoch výborné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas