Ako liečiť mrle u 10 mesačného bábätka?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

starším deťom sme našli mrle a dostali Vermox. Najmenší - takmer 10 mesačný nebol testovaný. Včera som spozorovala vychádzajúcu mrlu zo zadočku aj jemu. Volala som lekárke a vraj nič nemôže. Mám mu dať probiotiká. Tie mu už ale dávam preventívne 3 mesiace. Mimochodom, máva aj zvýšené teploty.

Je jediným riešením čakať, nech mu same "odídu"?

Som znepokojená vedomím, že má v tele červy a ja s tým nič nerobím.

Ďakujem

Dobrý deň,

liek je určený pre deti od roka. Osobne by som zvážila podanie Zentel lieku v dávke 200 mg. To však je na predpis a musí indikovať lekár. Probiotiká nepomôžu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas