Ako liečiť opakujúce sa soplíky u dvojročného dieťatka?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

moje dvojročné dieťa má neustále sople a Pamycon nezaberá. Následne máva zo soplíkov kašeľ a neskôr teploty. Nevieme sa toho zbaviť už rok, minimálne raz za dva mesiace to chytí.

Teraz to však trvá 3 týždne. Od augusta nastupuje do kolektívu a ja sa obávam. Berie Probiofix imun, občasné D a denne C.

Môže dvojročné dieťa s váhou 11 kg Imunoglukan?

Máme kúpený TOTO Detský Betaglukán + Vitamín C + Zinok + D3. Avšak čítam, že je len od 3 rokov.

Ako môžem dieťaťu pomôcť a čo máme skúsiť?

Nos vyplachujem Sterimarom s meďou a následne odsávam. Fúka noštek ale to nie je dostatočne. Konvičkovanie nezvláda.

Ďakujem

Dobrý deň,

na odporúčanie lekára dieťa môže Imunoglukan po roku (ak tak Imunoglukan P4H ako registrovaná značka).

Skúste zaradiť inhalácie Vincentkou na dennej báze. Určite by som dieťa odoslala na ORL vyšetrenie.

Neviem, či je kolektivizovanie aj tak chorľavého dieťaťa ideálna voľba. Ak sa dá, vydržala by som, kým nebude minimálne mesiac úplne fit bez prejavov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas