Ako liečiť podráždenie na zátylku?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

syn má od narodenia na zátylku ako mu končia vlásky okruh slabunko červených bodiek. Často to vyzerá ako teraz na fotke. je to silno červené a rozšírené na spodok a aj do boku. Nikdy to nemal na žiadnej inej časti tela.

Najhoršie je to, že sa nám nepodarilo nájsť žiadnu spojitosť ani v jedle, ani v prášku, ani v mydle, ani v potení sa. Niekedy to má takéto celý deň, inokedy hodinu. Nezhoršený stav (slabé bodky) má od narodenia nonstop bez toho, aby niekedy vymizli. Naša pediatrička nám povedala, že to nič nie je a zmizne to. Syn má 9 mesiacov a nemení sa to. Nevyzerá to pekne.

Ako by sme mu mohli pomôcť?

Dnes som mu na to dala Bepanthen.

Ďakujem

Dobrý deň,

bábätka na zátylku mávajú takéto červené znamienko, ktoré naozaj vymizne časom. Niekedy až po 2 - 3 roku života.

Takže zdieľam názor Vašej pani doktorky, že nie je potrebné na to nič dávať (samozrejme pokiaľ nejaví známky škriabania, nechytá si to).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas