Ako liečiť sopeľ u trojmesačného syna?

Zodpovedané
25. okt 2019

Dobrý deň,

môj trojmesačný synček si už z pôrodnice doniesol hlieny, ktoré ale neboli veľké. Po čase zosilneli a išli sme na stery. Zlatý stafylokok bol nájdený. Nasledoval Uniflox a Pamycon. Sople neustúpili, ale zosilneli. Na kontrolnom stere stafylokok nebol. Dávala som aj homeopatiká, no nepomohlo. Synovi dávam morskú vodu a na noc Nasivin. Zvlhčujem mu vzduch, dostáva materské a aj umelé mlieko na dokŕmenie.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

do nošteka striedajte morskú vodu a materské mliečko na vyčistenie. Nasivin dlhodobo neodporúčam.

Možno by som skúsila aspoň na noc dať niekoľko dní Fenistil 5 kvapiek. Redukuje opuch nosovej sliznice, s tým, že pokojne pokračujte aj v podávaní homeopatík.

Ja mám osvedčené Sinupret 3x denne po 10 kvapiek.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas