Ako liečiť zapálené miesto za uškami 16 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

16 mesačnej dcérke sa pravidelne zapaloval záhyb za uškami. Manžel jej tam zabudol umývať a zapálilo sa jej to znova. Vždy sme to riešili zinkovou mastičkou od Dulcia.

Teraz má jedno uško červené zvonku skoro celé a dosť jej to smrdí. Určite ju to bolí.

Zavolám pediatričke, lenže jej sestrička predtým ani nevytiahla našu kartu pre doktorku na stôl a musela som volať ďalší deň.

Akú liečbu odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

niečím najprv dezinfikovať (nejaký sprej s lekárne bez alkoholu, aby neštípal napr. Septonex a potom pokojne buď aj Vašu zinkovú mastičku alebo kalciovú masť z lekárne.

Miesto za uškami sa presne zvykne takto správať pri nedostatočnej hygiene, treba na to preto pamätať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas