Ako môžem pomôcť 13 ročnej dcére, ktorá má veľmi silnú menštruáciu?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

dcérka bude mať v septembri 14 rokov a od 12 rokov už menštruuje. Na začiatku mala nepravidelný cyklus, ktorý sa časom upravil, ale teraz začala mat problémy so silným krvácaním, ktoré už trvá 11 dni. Má fázy, keď si vložku vymení a nie je moc špinavá a potom príde s tým, že to nestihla a úplne pretečie. A to o hlavne v noci.

Kupujem jej maxi veľkosť, ale ani to jej nepomáha. Boli sme na preventívnej prehliadke u obvodnej lekárky a krv má v poriadku. Má trochu menej železa, ktoré treba doplniť stravou.

Je v poriadku takého striedavé krvácanie?

Kedy jej nabehne normálny cyklus?

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

2 roky po začiatku menštruácie by mal cyklus už byť ustálený.

Je určite vhodné gynekologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas