Ako odstránim seboreu z hlavičky bábätka?

Zodpovedané
6. okt 2019

Dobrý deň,

mám trojmesačné bábo, ktoré má od narodenia seboreu. Z obočia sme ju už dostali, ale z čela a z hlavičky to nejde. Skúšala som olivový olej. Nezabral ani po kombinácii s vodou. Nezaberá ani vyčesávací hrebeň.

Zabralo jemné zoškrabovanie, keď to bolo mäkkučké. Išlo to dolu celkom dobre a viac sa na čele neobjavila. Z hlavičky seboreu zoškrabovať nechcem, keď bábo má otvorenú fontanelu.

Čo by nám mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

celkovo zoškriabavanie nie je potrebné (aj keď sa nemusíte obávať, že by ste poškodili dcérke za to, že má otvorenú fontanelku).

Je treba dobre zmäkčiť šupinky. T.j. pokojne na pol dňa natrieť časti so seboreou kyselinou salicylovou, alebo aj tým olivovým olejom a potom vyčesať hrebeňom. Naozaj nechajte pôsobiť od obeda do večera a pred kúpaním vyčešte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas