Ako pomôcť 10 mesačnému synčekovi, ktorý má už týždeň hlieny?

Zodpovedané
7. apr 2022

Dobrý deň,

naša pediatrička je chorá a neordinuje. Jej zastupujúca doktorka nás nechce vziať.

Mám 10 mesačného synčeka, ktorého už týždeň trápia soplíky. Sú veľmi husté a nedajú sa odstať s odsávačkou. Syn nemal ani raz teplotu, nie je malátny, kašle len sucho, keď mu hlieny stekajú. Raz sa mi večer z toho už aj povracal. Mám pocit ako keby sa mu hlieny vôbec nerozpúšťali, ale sú tam. Odsajem mu noštek a on aj napriek tomu stále chrapčí a keď sa nadýchne tak ťažko.

Zatiaľ som mu už týždeň dávala Sinupret, Libenar pred odsávaním a následne Nasivin kvapky do nosa. Z môjho pozorovania mám pocit, že mu nič z tohoto nezabralo. Má aj jemne vyvýšené spanie, ale u neho je to 0 bodov. Hneď sa zošuchne dolu. Tento problém sme mali aj vtedy, keď mal syn reflux.

Ako mu mám pomôcť, aby mu bolo lepšie?

Cez deň vidím, že mu to aj veľmi vadí. Stále si pretiera noštek ako keby ho svrbel. Taktiež spánok katastrofa.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste inhalovať Vinecntku či fyziológ, aby sa hlieny trochu rozpustili a začali byť menej hutné.

Zároveň by so skúsila voľnopredajný Mucosolvan junior vymeniť za Sinupret, keďže nevidíte efekt. No a poriadne hlieny "riediť" striekaním morksej vody Libenar.

Robíte všetko správne. Je treba asi už iba viac času, aby viróza prešla.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas