Ako pomôcť 2,5 ročnému dieťaťu, ktoré má stolicu každé 4 dni?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

môj 2,5 ročný syn má už asi mesiac nepravidelnú stolicu. Začalo to tým, že ju mal každé dva dni. Neskôr každé 2 - 3 dni a posledný týždeň ju má až na štvrtý deň. Nikdy to nie je o tom, že by aj napriek takej dlhej pauze mal s tým problém.

Stolica nie je nikdy tvrdá. Myslela som, že to bude tým, že som mu začala pridávať mlieko a lepok do stravy. Donedávna mal na to alergiu. Tentokrát mu nevyšla z alergia z krvi a doktorka usúdila, že môžme skúšať. Na dva týždne som mu prestala dávať alergény a nič sa nezmenilo.

Má aj histamínovú intoleranciu, tak nemá veľmi výber jedla. Každý deň spapá aj ovocie a nútim ho piť. Pije viac ako kedysi.

Ako mu môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak synček nemá problém asi by som na to netlačila, zrejme to je spôsobené zaradením ie neho do stravy a postupne sa to upraví..

Treba skúsiť zvýšiť príjem tekutín - vody, čajíkov, nie mlieka. Neviem akú má váhu, ale orientačné ak má okolo 15 kg, mal by denne vypiť aj 1,3 litra tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas