Ako pomôcť 22 mesačnému dieťaťu, ktoré zvracia v aute?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

moja 22 mesačná dcérka vždy v aute zvracia. Stačí, že ideme 20 minút a už ju napína. Čítala som, že kinetóza je u detí až od 3 rokov. Zvracia už od svojich 15. mesiacov.

Minimálne pol hodinu pred cestou už nič nepapá, ale aj tak zvracia.

Ako jej môžem pomôcť?

Môže mať tak malé dieťa kinetózu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno môže a teda evidentne aj má. Sú deti, ktoré vracajú v aute od 5.-6. mesiacov - teda od kedy začínajú plnšie vnímať svet okolo seba.

Pred cestou jej môžete skúšať dávať lieky proti vracaniu - Kinedryl je od 2 rokov, sú ale mnohé homeopatiká - z nich si niektoré mamičky pochvaľujú napr. Cocculine

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas