Ako pomôcť dieťaťu pri nádche a soplíkoch, ktoré nestekajú a nejdú odsať?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

skoro 2-ročnému synovi sa piatok večer objavili soplíky, ťažšie sa mu dýchalo aj počas spánku. Jeden deň bol taký "huhňavý", ako keby mu stále v nošteku niečo prekážalo. Striekam mu do nosa Physiomer, no keď idem odsávať, nič mu nejde.

V lekárni mi poradili Sinupret, ale nezabral ani ten. Naparujem ho, dávam mu teplý kúpeľ s eukalyptovým olejom, inhaluje Vincentku 3x denne.

Za tie 3 - 4 dni sa mu spustili soplíky po kúpeli len raz tak, že som ich dokázala odsať. Teplotu mal len mierne zvýšenú, aj to mi prišlo, že skôr bol prehriaty, lebo sme kúrili v krbe. Cez deň je v poriadku. Iba občas počuť, že sa mu ťažšie dýcha. Inak je celkovo v poriadku, normálne papá, spí, hrá sa, je živý, len v noci sem-tam chrápe, ale ani nespí s otvorenou pusou. Ani nekašle, hlieny mu teda nezatekajú.

V noci ale počujem pri dýchaní, že niečo má v nose. Všimla som si ešte, že sa mu tlačia spodné očné zúbky, tak premýšľam, že či to nemôže byť aj z toho.

Ako pomôcť dieťaťu pri nádche a soplíkoch, ktoré nestekajú a nejdú odsať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko synčeka nijako neobťažujú, nič iné ako inhalácie Vincentkou a čistenie nosa pred spánkami by som neodporučila. Chce to čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas