Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako pomôcť dvojročnej dcérke, ktorá zadržiava stolicu?

Zodpovedané
26. júl 2021

Dobrý deň,

dvojročnú dcérku sme pred týždňom odplienkovali. S cikaním problém nemáme, ale s kakaním ho má. Predtým kakala každý deň, max. každý druhý. Dnes je to už tretí deň kedy nekakala. Naposledy sa sama vykakala do záchoda. Ťapli sme si s ňou a pochválili ju.

Predtým sa vykakala do gatiek, čo som jej pekne povedala, že to nevadí, umyla ju a dala čisté gaťky. Nikdy sme na ňu nekričali a ani nič podobné. Po vycikaní do záchodu si vždy tľapneme a poviem jej, že super, si šikuľka.

Ako jej pomôcť s kakaním?

Stravu má pestrú. Papá polievky, zeleninu zbožňuje, ovocie papá, pije dostatok vody. Skúsila som jej dať 100% džús, ale ten u nej úspech nemal.

Ďakujem

A este, ake probiotika by bolo vhodne uzivat pri takomto probleme? Aktuálne berie ProbioFix Imun ale neviem ci su vhodne na tento problem.
Dakujem za odpoved.

Dobrý deň,

takéto zadržiavanie je po odplienkovaní časté. Nie je spojené so stravou, tá je ideálna. Ale psychogénne.

S procesom odplienkovania. Naďalej citlivo reagujte, bavte sa však o kakaní ako o bežnej súčasti života - Vy kakáte, babka, aj pán smetiar.

Nech ide na wc, keď kakáte Vy, partner. Na wc mu na nočník dajte knižku o kakaní. Do záchoda skúste tablety. Na prechádzke si ukážte, že aj psíček kaká.

Probiotiká neuškodia.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas