Ako pomôcť mesačnej dcérke, ktorá po Vigantole všetko vyzvracia?

Zodpovedané
15. okt 2021

Dobrý deň,

mám plne dojčené mesačné bábätko. Doktorka nám predpísala Vigantol. Pred jeho užívaním sme nemali problém, po dojčení dcérka kľudne zaspala. Odkedy som nasadila Vigantol (2 kvapky denne), tak dcérka zvracia mliečko takmer prúdom po nadojčení.

Po dojčení je vidieť, že po chvíľke sa trápi ako keby mala kŕče v brušku. Potom nasleduje zvracanie. Dnes to má aj napriek tomu, že kvapky som jej už nedávala.

Doktorka mi dnes doporučila kúpiť DeVit a dávať ten.

Ako jej môžem teraz uľaviť?

Bojím sa, že všetko, čo spapá vyzvracia.

Ďakujem

Dobrý deň,

postupovala by som rovnako ako Vám povedala Vaša pani doktorka. Ak by vracanie pokračovalo napriek tomu, je nutné vyšetriť dieťatko a vylúčiť, že ide o inú patológiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas