Ako pomôcť ročnému dieťaťu, ktoré je už týždeň zapečené?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

dcérka má 1 rok a už týždeň je zapečená. Stolicu má 2 - 3x denne, ale je veľmi tvrdá.

Čo by jej pomohlo?

Slivkovú šťavu vypiť nechce, čajík pije. Každý večer pred spaním veľmi plače, cez deň je dobrá.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

skúste navariť odvar v ovsených vločiek a dať jej vypiť ten. Celkovo treba zvýšiť príjem tekutín. Buď, aby vypila, alebo polievočku spraviť.

Okrem toho jej nateraz nedávajte banán, ryžu, cestoviny, chleba - nahraďte skôr kuskusom, jablkom, hruškou, hroznom, uhorkou, cuketou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas