Ako pomôcť trojtýždňovému dieťaťu, ktoré má koliky a aj reflux?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám 3 týždňové bábätko, ktorému dávam umelé mliečko značky Sunar Complex. Dieťa má koliky aj reflux a začali sme dávať ku Complex jednu odmerku zo Sunar AR vypije každé tri hodinky 80 ml.

Po každom papaní je plačlivé a nepokojné počas dňa. Bolesti bruška máva večer a vtedy strašne doslova reve. Užíva aj Sab Simplex. Stolicu máva skoro po každom papaní žltú kašovitú.

Ako mu môžem pomôcť?

Ako často by malo mať dieťa stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťa na umelom mlieku má mať stolicu minimálne každé 3 dni. Optimálne denne, či každé 2 dni. Okrem Sab Simplexu kúpte probiotiká BioGaia a dávajte dlhodobo.

Čo sa týka kolík, veľa sa noste, láskajte, poloha na tigríka. Skúste si nájsť svoju "pomoc" (tanec s dieťaťom, hudba), striedajte sa s partnerom pri nosení. Koliky sú nepríjemné, ale raz skončia.

Reflux by som riešila najmä antirefluxnými zásadami - radšej dávať papať častejšie a menšie dávky, po každom krmení odgrgnúť, dieťatko nenatriasať. Dávať spinkať na vyvýšený matrac. Ak nastáva plač aj po každom kŕmení, naozaj by som dávala na dávku menej mliečka. Je dosť možné, že je to na bábätko veľa. Prípadne by som zvážila zmenu mliečka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas