Ako postupovať pri bolestiach bruška 5 týždňového bábätka?

Zodpovedané
17. sep 2021

Dobrý deň,

moja 5 týždňová dcérka mala za posledné tri dni riedku stolicu so zelenými hrudkami. Je počuť aj pohyb v črevách a má zapáchajúce vetry. Počas kŕmenia a aj po ňom sa pučí. Je dojčená, plus dokrmovaná UM.

Na začiatku bola len na UM, keďže som nemala mlieko. Od začiatku máme s umelým mliekom problém. Dcérka máva bolesť bruška, pučenie, grckanie, naťahovanie na vracanie. Najhoršie jej bolo pri miešaní MM a UM. Tak sme to zavadzali tak, že vždy dostala plnú dávku buď len MM alebo UM.

Uvažujem nad zmenou UM. No teraz sa bojím, keďže stolica je redšia. Skúšali sme BioGaiu, Baby Calm, Sab Simplex. Pediatrička nám odporučila na pár dní bezlaktózové mlieko.

Nerozhádže jej to znovu trávenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

BioGaiu nechajte dlhodobo. Sú to probiotiká indikované pri kolikách (bolestiach bruška) bábätka. Ak Vám pani doktorka takto doporučila, tak je to v poriadku.

Môže totižto ísť o reakciu na laktózu, ale aj na bielkovinu kravského mlieka. Tam by už bezlaktózové mliečko nestačilo, ale by sa muselo predpísať presne mliečko pri alergii na BKM. Na to však musí byť dôvodné podozrenie.

Nateraz si zmeňte mliečko, toto jej evidentne nevyhovuje. Trávenie si touto zmenou určite nezhorší. Na danom mliečku zotrvajte 3 - 5 dní a stav ďalej konzultujte s pani doktorkou.

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis

Probiotické kvapky BioGaia® Protectis sú prvé kvapky so živými a aktívnymi baktériami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas